pracownicy i studenci Instytutu Muzyki mają możliwość wypożyczenia niektórych pozycji, dla pozostałych - udostępnianie prezencyjne
Usługi reprograficzne
brak
Informacja o zasobach
- druki muzyczne
6840 vol.
- rękopisy
- inne dokumenty
- książki
4850 vol.
- czasopisma
22 tytuły
- płyty CD
761
- płyty analogowe
1600
- kasety
233
- inne multimedia
160
Charakterystyka zbiorów
Ze względu na specyfikę kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Instytucie Muzyki część zbiorów dotyczy kształcenia przyszłych nauczycieli muzyki - metodyki nauczania muzyki w szkołach ogólnokształcących - a są to: podręczniki szkolne, przewodniki dla nauczycieli, materiały metodyczne i repertuarowe. Muzykalia obejmują także literaturę fortepianową, skrzypcową, gitarową, wokalną zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wykonawców, partytury oraz wyciągi fortepianowe dzieł symfonicznych. Biblioteka posiada w swych zbiorach literaturę dotyczącą historii i teorii muzyki klasycznej od starożytności do czasów współczesnych. Na księgozbiór podręczny składają się: encyklopedie, słowniki i przewodniki muzyczne w tym Grove’a Dictionary of Music and Musicians i Die Musik in Geschichte und Gegenwart, a także encyklopedie i słowniki dotyczące muzyki popularnej.
Czytelnia została stworzona na potrzeby Katedry Wychowania Muzycznego WSP w 1989 roku, tak by studenci mieli możliwość korzystania ze zbiorów na miejscu. Pierwsze zbiory były wypożyczone z Biblioteki Głównej WSP w Rzeszowie (obecnie Uniwersytet Rzeszowski)i obejmowały podręczniki szkolne, książki o tematyce muzycznej oraz druki muzyczne (partytury, literatura skrzypcowa, fortepianowa, gitarowa itp.). Cały czas zbiór jest powiększany poprzez zakup i dary.
Czytelnia Instytutu Muzyki prowadzi działalność informacyjną w oparciu o zbiory własne oraz Biblioteki Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z racji jednoosobowej obsady w Czytelni, głównym zadaniem jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów.