Sekcja Bibliotek Muzycznych SBP
Polska Grupa Narodowa IAML

al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa, e-mail:
     
  Odpowiedź Dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) Michała Merczyńskiego na list SBP  
     
 

8 grudnia 2009 roku Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Elżbieta Stefańczyk wysłała do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) Michała Merczyńskiego list Przewodniczących Sekcji Fonotek - Katarzyny Jaczewskiej-Sołomko i Sekcji Bibliotek Muzycznych - Stanisława Hrabiego.

List wyrażał stanowisko uczestników XII Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotek Muzycznych oraz III Ogólnopolskiej Konferencji Fonotek w Gdańsku na temat powołania Instytutu i jego zadań, pokrywających się – jak wynika ze statutu Instytutu – z zadaniami istniejących już instytucji, zwłaszcza bibliotek muzycznych. Wyrażono w nim również niepokój co do braku bezpośredniej informacji na temat nowopowstałego Instytutu, jak i jego planów współpracy ze środowiskami zajmującymi się ta samą dziedziną. Pełna treść listu »

 
     
  Dyrektora NInA, Michał Merczyński, przesłał na ręce Przewodniczącej SBP odpowiedź, którego treść znajduje się na platformie SBP »  
     
     
 
(10.01.2010)
 
     
     

 


aktualizacja: 28.12.2023